List s. Romualdy ze Zgromadzenia Sióstr Św. Rodziny z Bordeaux.

 

Solitude, dn. 13. I 1982

Drogi Ojcze, Kochany Nasz Prymasie

W chwili, gdy nasza Ojczyzna wraz z Tobą, Księże Prymasie i Ojcem Świętym weszła na szczyt kalwarii, aby złączyć swe cierpienia z cierpieniami Chrystusa – Odkupiciela i Jego Matką – Współodkupicielką za wolność Kościoła, za odnowę świata, pragnę zapewnić Ciebie, Pasterzu Kościoła w Polsce i wszystkich moich braci, którzy nie szczędzą sił, swego życia w obronie Dobra, Prawdy, Sprawiedliwości i którzy patrzą z nadzieją w lepsze jutro, że jestem zjednoczona z Wami modlitewnie i duchowo, wraz z moją Rodziną Zakonną.

W tej intencji były u nas odprawione dwie Msze Św., czuwałyśmy na modlitwie z Matką Boską Częstochowską. Jestem Siostrą Św. Rodziny z Bordeaux. We Francji przebywam od dwóch lat i w Wigilię Bożego Narodzenia otrzymałam przedłużenie mego paszportu do 27 VIII 1893 r. W Polsce mamy tylko Siostry Grupy Apostolskiej i ażeby rozpoznać powołanie i przejść do Grupy Kontemplacyjnej musiałam wyjechać do Francji. Dlatego proszę Ciebie, Drogi Ojcze o błogosławieństwo w tej intencji, by dobry Bóg dał nowe powołania i ażeby Grupa Kontemplacyjna mogła rozpocząć swe istnienie w Prowincji Polskiej.

Przy tej okazji pragnę złożyć podziękowanie na Twoje ręce, Czcigodny Księże Prymasie za wszystko, co otrzymałam w Kościele w Polsce i jestem bardzo wdzięczna. Dziękuje Bogu za Maryję, która jest ku naszej obronie, za Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, za Ojca Św. Jana Pawła II, za Ciebie nasz Arcypasterzu, za zjednoczony Episkopat Polski, za Waszą silną Wiarę, za Waszą nadzieję, za Waszą Miłość do Boga, do Ojca Św., Kościoła i do każdego człowieka.

Jeszcze raz gorąco zapewniam o mojej jedności w modlitwie i w cierpieniu z Wami w J.M.J.

s. Romualda

opracowanie Rafał Górny